Xiaomi Mi 8 6GB/128GB Black
- Xiaomi
- Momentálně nedostupné
Doporučené příslušenství pro dokoupení
Popis produktu
Vlajková loď od Xiaomi pokročila oproti předchozímu modelu natolik, že výrobce přeskočil sedmičku v číslování a aktuální prémiový telefon pro rok 2018 nabízí rovnou pod názvem Mi 8. Na první pohled zaujme pokrok v kvalitě dílenského zpracování, které umně vyzdvihuje tenký zaoblený design s kovovým obvodovým rámečkem a skleněnými zády z tvrzeného skla. Další skok se odehrál v oblasti širokoúhlého FHD+ displeje vyplňujícího téměř 90 % čelní plochy, který se chlubí SuperAMOLED panelem vyznačujícím se širokým barevným spektrem a dokonale temnou černou. Výrobce nezahálel ani s duálním fotoaparátem, jenž ohromil fotografické kritiky, a žebříčky atakuje i předním 20MPx snímačem. Mi 8 je pak historicky prvním telefonem s ultrapřesnou duální GPS.
Tenký design padnoucí do dlaně
Již na první pohled si zamilujete precizní zpracování tenkého a ergonomicky zaobleného designu. Tělo telefonu je pevně semknuto hliníkovým rámem, kam jsou pečlivě vsazena záda a displej, obojí z odolného tvrzeného skla Gorilla Glass.


Širokoúhlá podívaná plná barev
Společnost Samsung telefonu dodala širokoúhlý 6,21palcový displej s oblíbenou technologií SuperAMOLED, která se proslavila širokou paletou sytě saturovaných barev, skutečně temnou černou, vysokým kontrastem a jemným rozlišení FHD+. Díky bezrámečkové konstrukci pak efektivně pokrývá necelých 90 % přední strany telefonu, který tak má velikost 5,5" modelů.
Prvenství v přesné lokalizaci
Abyste se při cestování neztratili a vaše aplikace mohli pracovat s věrohodnými daty, musí být telefon schopný rychle zjistit svoji polohu s přesností minimálně na jednotky metrů, a to i v husté městské zástavbě. Mi 8 proto jako první telefon na světě podporuje dvoufrekvenční lokalizaci skrze GPS a čtveřici nových satelitních systémů.


To nejlepší z mobilní fotografie
Dvojice 12megapixelových snímačů na zadní straně telefonu ohromila recenzenty známého fotografického serveru DxOMark, kde za čisté, barevně věrné snímky s minimem šumu a zkreslení obdržela mimořádně vysoké skóre. I na běžného uživatele zapůsobí portrétovými záběry s rozostřeným pozadím, optickým zoomem, spolehlivou optickou stabilizací, rychlým ostřením a dokonalou citlivostí i ve tmě.
Selfie s vysokým rozlišením
Přední fotoaparát umístěný ve výřezu displeje ukrývá sílu 20 megapixelů s vysokou citlivostí, která dokáže do působivé selfie zhodnotit i minimum okolního světla. Těšit se můžete na vylepšený zkrášlovací režim s bohatými možnostmi manuálního nastavení, jenž nabídne služby pokročilé uměle inteligence pracující i s hloubkou.


Vlajkový výkon
Celý telefon včetně moderního operačního systému Android aktuální, osmé generace pohání výkonný osmijádrový procesor s dostatkem operační paměti a silnou grafickou jednotkou. Nemusíte se tedy bát náročnějších her či složitých aplikací, kterých můžete mít mít spuštěných více najednou a rychle mezi nimi přepínat bez obav ze zpomalení či záseků.
Baterie a nabíjení
| akumulátor: | Li-Ion (3 300 mAh) |
Displej
| rozlišení a jemnost: | 2 248 × 1 080 px (402 PPI) |
| stavová LED dioda: | ? |
| tvrzené sklo: | ano |
| typ: | Super AMOLED |
| typ matice: | RGB |
| úhlopříčka: | 6,21" |
| zvýšená citlivost: | ano |
Fotoaparát a videokamera - Hlavní fotoaparát
| blesk: | LED dioda |
| optická stabilizace: | ano |
| rozlišení: | 12 Mpx |
| světelnost objektivu: | f/1,8 |
| velikost senzoru: | 1/2,6" |
| zoom: | digitální |
Fotoaparát a videokamera - Natáčení videa
| max. rozlišení: | 3 840 × 2 160 px, 60 FPS |
Fotoaparát a videokamera - Přední fotoaparát
| LED dioda: | ne |
| rozlišení snímače: | 20 Mpx |
| světelnost objektivu: | f/2 |
| video: | 1 920 × 1 080 px, 30 FPS |
Fotoaparát a videokamera - Zoom fotoaparát
| optická stabilizace: | ne |
| optické přiblížení: | 2× |
| rozlišení: | 12 Mpx |
| světelnost objektivu: | f/2,4 |
| velikost senzoru: | 1/3,4" |
Hardware
| hmotnost: | 175 g |
| klávesnice: | dotyková |
| rozměry: | 154,9 × 74,8 × 7,6 mm |
| stereo reproduktory: | ne |
| typ konstrukce: | klasická |
| zvýšená odolnost: | ne |
Hardware - Biometrické zabezpečení
| čtečka otisků prstů: | kapacitní (na zádech) |
| vizuální zabezpečení: | 3D sken obličeje |
Hardware - Ostatní
| audio konektor: | přes systémový konektor |
| FM rádio: | ne |
| systémový konektor: | USB-C |
Hardware - Paměť
| integrovaná paměť: | 128 GB |
| paměťové karty: | ne |
| RAM: | 6 GB |
Hardware - Výpočetní výkon
| chipset: | Qualcomm Snapdragon 845 |
| grafický akcelerátor: | Adreno 630 |
| procesor: | 4×2,8 GHz + 4×1,8 GHz, 10 nm |
Konektivita - Datové sítě
| Bluetooth: | 5.0 |
| Infraport: | ne |
| NFC: | ano |
| Wi-Fi: | 802.11a/b/g/n/ac |
Konektivita - Mobilní sítě
| EDGE: | ano |
| GSM pásma: | 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| HSPA: | 42 / 5,76 Mb/s |
| LTE: | 1 000 / 150 Mb/s |
| LTE pásma: | 700 / 800 / 850 / 900 / 1 700 / 1 800 / 1 900 / 2 100 / 2 600 MHz |
| SIM karta: | 2× nano SIM |
| W-CDMA (3G) pásma: | 850 / 900 / 1 900 / 2 100 MHz |
Konektivita - Poloha
| elektronický kompas: | ano |
| GLONASS: | ano |
| GPS: | ano |
Ostatné
| Barva: | Black |
Ostatní - Příslušenství
| další: | pouzdro, jehla pro vysunutí zásuvky se SIM kartou |
| základní příslušenství: | USB kabel, nabíječka |
Ostatní - Software
| hlasový asistent: | Google Assistant |
| operační systém: | Android 8.1 |
Základní údaje
| výrobce: | Xiaomi |
Hodnocení:
Průměr hodnocení: 0.0
K produktu máme 0 recenzí
| Hlavní specifikace | |
|---|---|
|
|
6,21" úhlopříčka |
|
|
6 GB RAM |
| Všetky specifikace | |





