Doporučené příslušenství pro dokoupení
Popis produktu
Nokia 8.1 je telefon, který vás každý den překvapí něčím novým. Díky zabudované umělé inteligenci se nepřestává učit vašim zvyklostem a tím pro vás bude používání telefonu neustále jednodušší a intuitivnější. Na první pohled si vás získá i displejem s jasnými a živými barvami. A samozřejmě nesmíme zapomenout na fotoaparát, který se postará o snímky, za které by se nestyděl ani profesionální fotograf. Navíc nabízí nespočet funkcí, režimů a pyšní se i vylepšeným systémem pro zachycování světla. Adaptivní baterie s dlouhou výdrží je pak už jen sladkou tečkou.
Odolný a elegantní
O ochranu telefonu se stará kovový rám s dvoutónovou anodizací - běžné používání tedy ustojí bez újmy na kráse. Navíc díky preciznímu zpracování a dokonale hladkému designu bude váš každodenní společník působit luxusně a elegantně za každé situace.


Spolehlivý a rychlý
Rychlý chod telefonu zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon 710, který je navíc podporovaný umělou inteligencí. Každodenní používání zpříjemňuje i baterie s novou adaptivní funkcí. Ta si pamatuje vaše zvyky a obvyklé volby, kterým se přizpůsobuje a tak spoří energii. Díky tomu dokáže bez nabití vydržet až dva dny. Telefon se navíc pyšní i rychlým nabíjením a tak stráví připojený k zásuvce opravdu minimum času.
Foťte jako profesionál
Na fotoaparátu si tentokrát ve firmě Nokia dali opravdu záležet. Díky optice ZEISS, optické stabilizaci obrazu a mimořádně citlivému snímači se můžete těšit na opravdu kvalitní snímky. Telefon nabízí i režim Živý bokeh nebo kreativní Dual-Sight, který využijete při živém streamování. Třešničkou na dortu je možnost zobrazit informace o místech, věcech nebo zvířatech, které právě fotíte.


Opravdu dobrá selfie
S předním 20MP fotoaparátem se už nemusíte bát příliš tmavých fotek. Vždy totiž spojuje čtyři pixely do jednoho a navíc má vylepšený systém pro zachycování světla. K ještě lepším a zajímavějším záběrům vám dopomůže služba Google Lens nebo funkce pohyblivých fotek. Zábavu si užijete i při objevování a zkoušení 3D obličejů, filtrů a masek.
Živé barvy za všech okolností
Více než šestipalcový displej sahá až k okrajům telefonu, takže vás nečekají žádné rušivé postranní pruhy, které by zbytečně celý telefon zvětšovaly. FullHD+ PureDisplay vás nezklame ani na přímém slunci a naopak vás potěší živými barvami. Navíc verze Android 9 Pie nabízí funkci adaptivního jasu, který si zapamatuje vaše preference a jas upravuje automaticky tak, aby vám maximálně vyhovoval.


Kvalitní videa
Sledování videí si můžete nyní vychutnat v maximální kvalitě. Tu zajišťuje podpora HDR10, 96% barevný gamut a kontrastní poměr 1:1500. Užívejte si jasné a plné barvy i těch nejmenších detailů, které konečně uvidíte s takovou ostrostí, jako byste je viděli naživo.
Android One
V telefonu jsou připraveny všechny potřebné aplikace, které jsou přehledně uspořádané ve složkách. Díky aplikaci Fotky Google máte k dispozici neomezené bezplatné úložiště. A o trvalou bezpečnost se postarají pravidelné aktualizace zabezpečení i softwaru.

Displej
| dotykový displej: | kapacitní |
| počet barev: | 16 mio. |
| rozlišení a jemnost: | 2 246 × 1 080 px (403 PPI) |
| stavová LED dioda: | ne |
| tvrzené sklo: | ano |
| typ: | TFT IPS |
| typ matice: | RGB |
| úhlopříčka: | 6,18" |
| zvýšená citlivost: | ne |
Fotoaparát a videokamera
| blesk: | LED dioda |
| integrovaný fotoaparát: | ano |
| rozlišení: | 12 Mpx |
| světelnost objektivu: | f/1,8 |
Fotoaparát a videokamera - Další parametry
| burst mode: | ano |
| geotagging: | ano |
| hardwarová spoušť: | ne |
| samospoušť: | ano |
| stabilizátor obrazu: | ano (optický) |
| zoom: | digitální |
Fotoaparát a videokamera - Nastavení obrazu
| kompenzace expozice: | ano |
| panorama: | ano |
| vyvážení bílé: | ano |
Fotoaparát a videokamera - Ostření
| autofokus: | ano |
| detekce obličeje: | ano |
| makro režim: | ano |
| touch focus: | ano |
Fotoaparát a videokamera - Sekundární fotoaparát
| možnost focení: | ano |
| možnost natáčení videa: | ano |
| rozlišení fotoaparátu: | 20 Mpx |
Fotoaparát a videokamera - Videokamera
| formát: | mp4 |
| kontinuální zaostřování: | ano |
| natáčení videa: | ano |
| rozlišení: | 3 840 × 2 160 px |
| rychlost: | 30 FPS |
GPS a navigace
| A-GPS: | ano |
| elektronický kompas: | ano |
| GLONASS: | ano |
| GPS: | ano |
GPS a navigace - Mapová aplikace
| automobilová navigace: | ano |
| další typy navigace: | pěší, MHD |
| název mapové aplikace: | Google Mapy |
| stahování dopravní situace / dalších informací: | ano |
| úložiště map: | on-line (možnost stáhnout do mezipaměti) |
Hardware
| slot pro 2 SIM karty: | ano |
Hardware
| hmotnost: | 178 g |
| klávesnice: | dotyková |
| rozměry: | 154,8 × 75,8 × 8 mm |
| senzory: | akcelerometr, gyroskop, senzor blízkosti, senzor okolního světla, čtečka otisků prstů |
| typ konstrukce: | klasická |
| typ SIM karty: | nano SIM |
| výměnné kryty: | ne |
| zvýšená odolnost: | ne |
Hardware - Konektivita
| audio konektor: | 3,5mm jack |
| nabíjení z USB: | ano |
| systémový konektor: | USB-C |
| USB host: | ano |
| USB Mass Storage: | ne (MTP) |
Hardware - Paměť
| cloudové úložiště: | Google Drive |
| integrovaná paměť: | 64 GB |
| paměťové karty: | microSDXC (max 400 GB) |
| RAM: | 4 GB |
| využitelná paměť: | 49,5 GB z 64 GB |
Hardware - Výpočetní výkon
| chipset: | Qualcomm Snapdragon 710 |
| grafický akcelerátor: | Adreno 616 |
| procesor: | 2×2,2 GHz + 6×1,7 GHz, 14 nm |
Organizační a pracovní funkce - Nástroje
| budík: | ano |
| budík při vypnutém přístroji: | ne |
| další nástroje: | kalkulačka, diktafon, stopky, odpočet času |
| opakovaný budík: | ano |
| pracovní nástroje: | prohlížeč Office dokumentů, prohlížeč PDF, správce souborů |
| vlastní melodie buzení: | ano |
Organizační a pracovní funkce - Organizace času
| kalendář: | ano |
| poznámky: | ano |
| synchronizace on-line: | ano |
| synchronizace s PC: | ano |
| úkolovník: | ano |
| upomínky: | ano |
Ostatné
| Distribuce: | EU |
| Barva: | Blue |
Příslušenství
| základní příslušenství: | USB kabel, stereo sluchátka |
Sítě a datové funkce
| Bluetooth: | 5.0 |
| EDGE: | ano |
| GPRS: | ano |
| GSM pásma: | 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| HSPA: | 42 / 5,76 Mb/s |
| Infraport: | ne |
| LTE: | 150 / 50 Mb/s |
| LTE pásma: | 700 / 800 / 850 / 900 / 1 700 / 1 800 / 1 900 / 2 100 / 2 600 MHz |
| NFC: | ano |
| NFC Secure Element: | na SIM kartě |
| sdílení internetu: | ano |
| W-CDMA (3G) pásma: | 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Wi-Fi: | 802.11a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi Direct: | ano |
Software
| česká lokalizace: | ano |
| hlasové ovládání: | vyhledávání, zadávání textu |
| hlasový asistent: | Google Assistant |
| možnost změny velikosti písma: | ano |
| multitasking: | ano |
| operační systém: | Android 9.0 |
Software - Internetový prohlížeč
| Adobe Flash: | ne |
| prohlížeč: | Google Chrome |
Software - Sociální sítě
| integrace se seznamem kontaktů a kalendářem: | ano |
| předinstalovaní klienti: | Google+ |
Telefonování
| filtrování hovorů: | ano |
| hlasové vytáčení: | ano |
| melodie u kontaktu či skupiny: | ano |
| mp3 vyzvánění: | ano |
| podpora hovorů: | ano |
| skupiny volajících: | ano |
| synchronizace kontaktů: | Google, MS Exchange |
| vícepoložkový seznam: | ano |
| vyzváněcí profily: | ano |
Výdrž
| akumulátor: | Li-Ion (3 500 mAh) |
| doba hovoru: | ? minut |
| vyměnitelná baterie: | ne |
Zábava a multimédia - Hudba
| ekvalizér: | ne |
| FM rádio: | ano (RDS, stereo) |
| hudební přehrávač: | ano |
| nastavitelný ekvalizér: | ne |
| podporované formáty: | mp3, aac, wav, ogg |
| stereo reproduktory: | ano |
Zábava a multimédia - Obrázky
| editor obrázků: | ano |
| prohlížeč obrázků: | ano |
Zábava a multimédia - Videa
| editor videa: | ne |
| přehrávač videa: | ano |
Základní údaje
| výrobce: | Nokia |
Zprávy a Instant Messaging - E-mail
| e-mailový klient: | ano |
| MS Exchange: | ano |
| práce s přílohami: | ano |
| stahování na pozadí: | ano |
Zprávy a Instant Messaging - Zprávy
| IM klienti: | Hangouts |
| MMS: | ano |
| podpora SMS: | ano |
| slovník pro rychlé psaní: | ano |
| vlastní zvuk zpráv: | ano |
Hodnocení:
Průměr hodnocení: 0.0
K produktu máme 0 recenzí
| Hlavní specifikace | |
|---|---|
|
|
6,18" úhlopříčka |
|
|
12 Mpx rozlišení |
|
|
ano slot pro 2 SIM karty |
|
|
4 GB RAM |
| Všetky specifikace | |








