Doporučené příslušenství pro dokoupení
Popis produktu
Odlehčená verze vlajkových lodí nemusí být nutně horší než dražší vzor. Dokazuje to například Huawei Mate 10 Lite, který oproti vyššímu modelu naopak přináší o jeden fotoaparát více. Ten najdete vedle klasické selfie kamerky nad prostorným 5,9palcovým displejem se skutečně širokoúhlým poměrem stran a bezrámečkovým provedením. Na zadní straně je pak v kovovém monolitním těle zasazena dvojice snímačů s vysokou světelností schopná fotografovat i při zhoršených světelných podmínkách, která navíc umožňuje vytvořit ve smartphonu efekty jako ze zrcadlovky. Srdcem zařízení je výkonný, ale zároveň úsporný, osmijádrový procesor, jenž vám ve spolupráci s optimalizovaným systémem Android sedmé generace a velkokapacitní baterií zajistí slušné dva dny výdrže.
Nestárnoucí design
U Huawei je tenký elegantní design s důrazem na praktičnost a dobrou ergonomii již samozřejmostí. I tentokrát se tedy setkáte s robustní jednolitou kovovou konstrukcí zad vyvedenou v několika líbivých barvách. Přední strana pak dává slovo displeji a dvojici kamer.


Neomezený obsah
Od jednoho okraje k druhému se táhne prostorný 5,9palcový displej s rozlišením Full HD+, který změní způsob, jakým telefon používáte. Čtení zpráv, emailů, prohlížení webu a sociálních sítí nebo třeba hraní her bude díky skutečně širokoúhlému poměru stran 2:1 daleko pohodlnější.
Čtyři fotoaparáty
Pro dokonalé uspokojení všech zapálených fotografů i občasných tvůrců momentek si společnost Huawei připravila rovnou čtveřici snímačů. V každé dvojici je vždy jeden černobílý snímač, který zachytí ostré detaily, a jeden barevný snímač, jenž snímku dodá živé barvy.


Efekty jako ze zrcadlovky
Duální fotoaparáty znamenají dva lehce odlišné pohledy na stejnou scénu, což lze využít pro tvorbu působivého efektu zvaného „bokeh“ s rozostřeným pozadím a hloubkou ostrosti jako ze zrcadlovky. Díky sofistikovaným algoritmům navíc není problém snímek zaostřit až posléze, například v pohodlí domova.
Bez zaváhání
Osmijádrový procesor dokáže sám o sobě poskytnout velmi slušný výkon. Přidáme-li k němu navíc dostatek operační paměti, grafickou jednotku a optimalizovaný operační systém Android, dostaneme bezchybnou uživatelskou zkušenost. Hraní pokročilých her i provoz více aplikací najednou tak telefon zvládne bez zaváhání.


Dva dny na baterii
Zásluhou výkonných, ale zároveň také úsporných komponent a optimalizovaného softwaru vám při běžném používání může baterie s kapacitou 3340 mAh poskytnout energii až na dva dny. Je jen na vás, jak s ní naložíte.
Displej
| dotykový displej: | kapacitní |
| počet barev: | 16 mio. |
| rozlišení a jemnost: | 2 160 × 1 080 px (409 PPI) |
| stavová LED dioda: | ano |
| tvrzené sklo: | ano |
| typ: | TFT IPS |
| typ matice: | RGB |
| úhlopříčka: | 5,9" |
| zvýšená citlivost: | ano |
Fotoaparát a videokamera
| blesk: | LED dioda |
| integrovaný fotoaparát: | ano |
| rozlišení: | 16 Mpx |
Fotoaparát a videokamera - Další parametry
| burst mode: | ano |
| geotagging: | ano |
| hardwarová spoušť: | ne |
| samospoušť: | ano |
| stabilizátor obrazu: | ano (digitální) |
| zoom: | digitální (4×) |
Fotoaparát a videokamera - Nastavení obrazu
| kompenzace expozice: | ano |
| panorama: | ano |
| vyvážení bílé: | ano |
Fotoaparát a videokamera - Ostření
| autofokus: | ano |
| detekce obličeje: | ano |
| makro režim: | ano |
| touch focus: | ano |
Fotoaparát a videokamera - Sekundární fotoaparát
| možnost focení: | ano |
| možnost natáčení videa: | ano |
| rozlišení fotoaparátu: | 13 Mpx |
Fotoaparát a videokamera - Videokamera
| formát: | mp4 |
| kontinuální zaostřování: | ano |
| natáčení videa: | ano |
| rozlišení: | 1 920 × 1 080 px |
| rychlost: | 30 FPS |
GPS a navigace
| A-GPS: | ano |
| elektronický kompas: | ano |
| GLONASS: | ano |
| GPS: | ano |
GPS a navigace - Mapová aplikace
| automobilová navigace: | ano |
| další typy navigace: | pěší, MHD |
| název mapové aplikace: | Google Mapy |
| stahování dopravní situace / dalších informací: | ano |
| úložiště map: | on-line (možnost stáhnout do mezipaměti) |
Hardware
| slot pro 2 SIM karty: | ano |
Hardware
| hmotnost: | 164 g |
| klávesnice: | dotyková |
| rozměry: | 156,2 × 75,2 × 7,5 mm |
| senzory: | akcelerometr, gyroskop, senzor blízkosti, senzor okolního světla, čtečka otisků prstů |
| typ konstrukce: | klasická |
| typ SIM karty: | nano SIM |
| výměnné kryty: | ne |
| zvýšená odolnost: | ne |
Hardware - Konektivita
| audio konektor: | 3,5mm jack |
| nabíjení z USB: | ano |
| systémový konektor: | Micro USB |
| USB host: | ano |
| USB Mass Storage: | ne (MTP) |
Hardware - Paměť
| integrovaná paměť: | 64 GB |
| paměťové karty: | microSDXC (max 256 GB) |
| RAM: | 4 GB |
| využitelná paměť: | 51 GB z 64 GB |
Hardware - Výpočetní výkon
| chipset: | Kirin 659 |
| grafický akcelerátor: | ARM Mali-T830 MP2 |
| procesor: | 4×2,36 GHz + 4×1,7 GHz, 16 nm |
Organizační a pracovní funkce - Nástroje
| budík: | ano |
| budík při vypnutém přístroji: | ano |
| další nástroje: | kalkulačka, diktafon, stopky, odpočet času |
| opakovaný budík: | ano |
| pracovní nástroje: | prohlížeč Office dokumentů, editor Office dokumentů, prohlížeč PDF, správce souborů |
| vlastní melodie buzení: | ano |
Organizační a pracovní funkce - Organizace času
| kalendář: | ano |
| poznámky: | ano |
| synchronizace on-line: | ano |
| synchronizace s PC: | ano |
| úkolovník: | ano |
| upomínky: | ano |
Ostatné
| Distribuce: | EU |
| Barva: | Prestige Gold |
Příslušenství
| základní příslušenství: | USB kabel, stereo sluchátka, fólie na displej |
Sítě a datové funkce
| Bluetooth: | 4.2 |
| EDGE: | ano |
| GPRS: | ano |
| GSM pásma: | 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| HSPA: | 42 / 5,76 Mb/s |
| Infraport: | ano |
| LTE: | 300 / 50 Mb/s |
| LTE pásma: | 800 / 900 / 1 800 / 2 100 / 2 600 MHz |
| NFC: | ne |
| sdílení internetu: | ano |
| W-CDMA (3G) pásma: | 850 / 900 / 1 900 / 2 100 MHz |
| Wi-Fi: | 802.11b/g/n |
| Wi-Fi Direct: | ano |
Software
| česká lokalizace: | ano |
| hlasové ovládání: | vyhledávání |
| hlasový asistent: | Google Voice Search |
| možnost změny velikosti písma: | ano |
| multitasking: | ano |
| operační systém: | Android 7.0 |
Software - Internetový prohlížeč
| Adobe Flash: | ne |
| prohlížeč: | Android browser |
Software - Sociální sítě
| integrace se seznamem kontaktů a kalendářem: | ne |
| předinstalovaní klienti: | Google+ |
Telefonování
| filtrování hovorů: | ano |
| hlasové vytáčení: | ano |
| melodie u kontaktu či skupiny: | ano |
| mp3 vyzvánění: | ano |
| podpora hovorů: | ano |
| skupiny volajících: | ano |
| synchronizace kontaktů: | Google, MS Exchange |
| vícepoložkový seznam: | ano |
| vyzváněcí profily: | ne |
Výdrž
| akumulátor: | Li-Ion (3 340 mAh) |
| doba hovoru: | ? minut |
| vyměnitelná baterie: | ne |
Výdrž - Testy výdrže
| nabití baterie do 100%: | 2:06 hodin |
| nabití baterie do 80%: | 1:34 hodin |
| streamování videa: | 9:49 hodin (1080p) |
| testováno na: | Android 7.0 |
Zábava a multimédia - Hudba
| ekvalizér: | ne |
| FM rádio: | ne |
| hudební přehrávač: | ano |
| nastavitelný ekvalizér: | ne |
| podporované formáty: | mp3, aac, wav, ogg, flac |
| stereo reproduktory: | ne |
Zábava a multimédia - Obrázky
| editor obrázků: | ano |
| prohlížeč obrázků: | ano |
Zábava a multimédia - Videa
| editor videa: | ano |
| přehrávač videa: | ano |
Základní údaje
| výrobce: | Huawei |
Zprávy a Instant Messaging - E-mail
| e-mailový klient: | ano |
| MS Exchange: | ano |
| práce s přílohami: | ano |
| stahování na pozadí: | ano |
Zprávy a Instant Messaging - Zprávy
| IM klienti: | Hangouts |
| MMS: | ano |
| podpora SMS: | ano |
| slovník pro rychlé psaní: | ano (nezkracuje) |
| vlastní zvuk zpráv: | ano |
Hodnocení:
Průměr hodnocení: 5.0
K produktu máme 2 recenzí
| Hlavní specifikace | |
|---|---|
|
|
5,9" úhlopříčka |
|
|
16 Mpx rozlišení |
|
|
ano slot pro 2 SIM karty |
|
|
4 GB RAM |
| Všetky specifikace | |



