Doporučené příslušenství pro dokoupení
Nový kus - záruka 24 měsíců!
Kvalitní zpracování a vysoký výkon, HTC 10 je opravdový high-end
Od HTC jsme snad ani nic jiného nečekali, zpracování nového mobilu HTC 10 je na špičkové úrovni. Záda a boky tvoří hliníková unibody konstrukce, ta je ještě mechanicky doupravena, aby mohli být hrany zaobleny pro pohodlné držení smartphonu.
Čelní strana nabízí luxusní 5,2" velký Super LCD5 displej s rozlišením QHD (1440 x 2560px.), neuvěřitelná jemnost až 565 ppi. Displej HTC 10 je krytý odolným sklem Gorilla Glass čtvrté generace. Pod displejem najdete tlačítko s integrovanou rychlou čtečkou otisků prstů.
Kvalitní zvuk byl vždy základem HTC. BoomSound je přítomen i u nového modelu HTC 10. Jeden reproduktor je na vrchní straně nad displejem a druhý byl integrován do hrany, kde se nachází nabíjecí konektor.
Jakmile přijde řeč na výkon, pak HTC 10 nezná bratra, byl vybaven nejvýkonnějším čtyř jádrovým procesorem na trhu. Qualcomm Snapdragon 820 zašlape konkurenci do země. Vybavený je také 4 GB operační paměti RAM, díky tomu nebudete mít problém s žádnou aplikací ani multitaskingem.
Vnitřní úložiště má dostatek prostoru, integrovaný čip má totiž 32 GB kapacitu a lze jej rozšířit o paměťové karty formátu MicroSDXC až do kapacity 200 GB.
Špičková konektivita a kvalitní fotoaparáty se stali základem nového HTC 10
HTC se rozhodlo přejít na stranu nového standardu, nyní je nabíjení a připojení k PC realizováno pomocí USB-C jinak označovaného jako USB Type-C. Tento nový konektor nabídne vysokou přenosou rychlost standardu USB 3.0 a také umožní rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0, což ve výsledku znamená, že akumulátor nabijete za 30 minut na 50% kapacity.
Akumulátor má k dispozici 3000 mAh, výdrž je spíše průměrná, to je ovšem vzhledem k vysokému výkonu a kvalitnímu displeji bohužel běžné, potěší však rychlé nabíjení.
Nechybí standardní připojení k WiFi, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac s funkcí WiFi Direct, DLN a možností vytvářet WiFi hot-spot. Bluetooth je v nejnovější verzi 4.2 a umožní připojení řady dodatečného příslušenství, třeba i chytrých hodinek s podporou Android Wear. Pro rychlé sdílení a platby je připraven NFC modul.
Navigace není pro mobil HTC 10 žádným problémem, disponuje GPS modulem s podporou asistovaného režimu A-GPS a také umí nachytat ruské satelity GLONASS.
Samozřejmostí je připojení k nejrychlejšímu internetu 4G/LTE a samozřejmě zpětnou kompatibilitu se sítěmi druhé a třetí generace.
Fotoaparát je dalším z lákadel novinky HTC 10. Jeho senzor je 1/2.3" velký a nabízí rozlišení 12 Mpx, optika má světelnost vyjádřenou clonovým číslem f/1.8. Jednotlivé pixely na senzoru mají velikost 1.55 mikrometrů, což znamená, že dokáží nachytat více světla, tím pádem dokáže HTC 10 produkovat kvalitní fotografie i za šera. Na pomoc ještě přichází optická stabilizace obrazu, ta totiž také výrazně napomůže za šera či při natáčení videa za chůze. Systém automatického ostření je hybridní a nabízí laserové ostření, velmi podobné tomu, které nabízí třeba společnost LG.
Video dokáže novinka natáčet až ve 4K rozlišení, avšak k dispozici je i režim Full HD při snímkovací frekvenci 60 fps či HD při snímkovací frekvenci až 120 fps.
Přední kamera je opticky stabilizovaná, nabízí rozlišení 5 Mpx a opět se jedná o velký senzor s většími pixely, tentokrát 1.34 mikrometrů. Opět tedy zvládne fotit skvělé selfie i za šera a samozřejmě natáčí i špičkové Full HD video pro videohovory.
Je toho spoustu, co můžete na HTC 10 milovat. Prvotřídní dílenské zpracování, špičkové kamera, neuvěřitelný výkon a luxusní displej, tohle se zkrátka povedlo.
Displej
| dotykový displej: | kapacitní |
| počet barev: | 16 mio. |
| rozlišení a jemnost: | 2 560 × 1 440 px (565 PPI) |
| stavová LED dioda: | ano |
| tvrzené sklo: | ano |
| typ: | Super LCD 5 |
| typ matice: | RGB |
| úhlopříčka: | 5,2" |
| zvýšená citlivost: | ano |
Fotoaparát a videokamera
| blesk: | LED dioda |
| integrovaný fotoaparát: | ano |
| rozlišení: | 12 Mpx |
| světelnost objektivu: | f/1,8 |
| velikost senzoru: | 1/2,3" |
Fotoaparát a videokamera - Další parametry
| burst mode: | ano |
| geotagging: | ano |
| hardwarová spoušť: | ne |
| samospoušť: | ano |
| stabilizátor obrazu: | ano (optický) |
| zoom: | digitální |
Fotoaparát a videokamera - Nastavení obrazu
| kompenzace expozice: | ano |
| panorama: | ano |
| vyvážení bílé: | ano |
Fotoaparát a videokamera - Ostření
| autofokus: | ano |
| detekce obličeje: | ano |
| makro režim: | ano |
| touch focus: | ano |
Fotoaparát a videokamera - Sekundární fotoaparát
| možnost focení: | ano |
| možnost natáčení videa: | ano |
| rozlišení fotoaparátu: | 5 Mpx |
Fotoaparát a videokamera - Videokamera
| formát: | mp4 |
| kontinuální zaostřování: | ano |
| natáčení videa: | ano |
| rozlišení: | 3 840 × 2 410 px |
| rychlost: | 30 FPS |
GPS a navigace
| A-GPS: | ano |
| elektronický kompas: | ano |
| GLONASS: | ano |
| GPS: | ano |
GPS a navigace - Mapová aplikace
| automobilová navigace: | ano |
| další typy navigace: | pěší, MHD |
| název mapové aplikace: | Google Mapy |
| stahování dopravní situace / dalších informací: | ano |
| úložiště map: | on-line (možnost stáhnout do mezipaměti) |
Hardware
| slot pro 2 SIM karty: | ne |
Hardware
| hmotnost: | 161 g |
| klávesnice: | dotyková |
| rozměry: | 145,9 × 71,9 × 9 mm |
| senzory: | akcelerometr, gyroskop, senzor blízkosti, senzor okolního světla, čtečka otisků prstů |
| typ konstrukce: | klasická |
| typ SIM karty: | nano SIM |
| výměnné kryty: | ne |
| zvýšená odolnost: | IPx3 |
Hardware - Konektivita
| audio konektor: | 3,5mm jack |
| nabíjení z USB: | ano |
| systémový konektor: | USB-C |
| USB host: | ano |
| USB Mass Storage: | ne (MTP) |
Hardware - Paměť
| cloudové úložiště: | Google Drive (15 GB) |
| integrovaná paměť: | 32 GB |
| paměťové karty: | microSDXC (max 512 GB) |
| RAM: | 4 GB |
| využitelná paměť: | 23,23 GB z 32 GB |
Hardware - Výpočetní výkon
| chipset: | Qualcomm Snapdragon 820 MSM8996 |
| grafický akcelerátor: | Adreno 530 |
| procesor: | 4×2,2 GHz, 14 nm |
Organizační a pracovní funkce - Nástroje
| budík: | ano |
| budík při vypnutém přístroji: | ne |
| další nástroje: | kalkulačka, diktafon, stopky, odpočet času |
| opakovaný budík: | ano |
| pracovní nástroje: | prohlížeč Office dokumentů, editor Office dokumentů, prohlížeč PDF, správce souborů |
| vlastní melodie buzení: | ano |
Organizační a pracovní funkce - Organizace času
| kalendář: | ano |
| poznámky: | ano |
| synchronizace on-line: | ano |
| synchronizace s PC: | ano |
| úkolovník: | ne |
| upomínky: | ano |
Ostatné
| Distribuce: | EU |
| Barva: | Topaz Gold |
Příslušenství
| základní příslušenství: | USB kabel, stereo sluchátka |
Sítě a datové funkce
| Bluetooth: | 4.2 |
| EDGE: | ano |
| GPRS: | ano |
| GSM pásma: | 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| HSPA: | 42 / 11,5 Mb/s |
| Infraport: | ano |
| LTE: | 450 / 50 Mb/s |
| LTE pásma: | 700 / 800 / 850 / 900 / 1 800 / 2 100 / 2 600 MHz |
| NFC: | ano |
| NFC Secure Element: | na SIM kartě |
| sdílení internetu: | ano |
| W-CDMA (3G) pásma: | 850 / 900 / 1 900 / 2 100 MHz |
| Wi-Fi: | 802.11a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi Direct: | ano |
Software
| česká lokalizace: | ano |
| hlasové ovládání: | vyhledávání, zadávání textu |
| hlasový asistent: | Google Voice Search |
| možnost změny velikosti písma: | ano |
| multitasking: | ano |
| operační systém: | Android 6.0 |
Software - Internetový prohlížeč
| Adobe Flash: | ne |
| prohlížeč: | Google Chrome |
Software - Sociální sítě
| integrace se seznamem kontaktů a kalendářem: | ano |
| předinstalovaní klienti: | Google+ |
Telefonování
| filtrování hovorů: | ano |
| hlasové vytáčení: | ne |
| melodie u kontaktu či skupiny: | ano |
| mp3 vyzvánění: | ano |
| skupiny volajících: | ano |
| synchronizace kontaktů: | Google, MS Exchange |
| vícepoložkový seznam: | ano |
| vyzváněcí profily: | ano |
Výdrž
| akumulátor: | Li-Pol (3 000 mAh) |
| doba hovoru: | 1 620 minut |
| pohotovostní doba: | 456 hodin |
| vyměnitelná baterie: | ne |
Výdrž - Testy výdrže
| nabití baterie do 100%: | 1:18 hodin |
| nabití baterie do 80%: | 0:52 hodin |
| streamování videa: | 8:50 hodin (1080p) |
| testováno na: | Android 6.0.1 |
Zábava a multimédia - Hudba
| ekvalizér: | ano |
| FM rádio: | ne |
| hudební přehrávač: | ano |
| nastavitelný ekvalizér: | ano |
| podporované formáty: | mp3, aac, wav, ogg, flac |
| stereo reproduktory: | ano |
Zábava a multimédia - Obrázky
| editor obrázků: | ano |
| prohlížeč obrázků: | ano |
Zábava a multimédia - Videa
| editor videa: | ano |
| přehrávač videa: | ano |
Základní údaje
| výrobce: | HTC |
Zprávy a Instant Messaging - E-mail
| e-mailový klient: | ano |
| MS Exchange: | ano |
| práce s přílohami: | ano |
| stahování na pozadí: | ano |
Zprávy a Instant Messaging - Zprávy
| IM klienti: | Hangouts |
| MMS: | ano (max 300 kB) |
| slovník pro rychlé psaní: | ano |
| vlastní zvuk zpráv: | ano |
Hodnocení:
Průměr hodnocení: 0.0
K produktu máme 0 recenzí
| Hlavní specifikace | |
|---|---|
|
|
5,2" úhlopříčka |
|
|
12 Mpx rozlišení |
|
|
ne slot pro 2 SIM karty |
|
|
4 GB RAM |
| Všetky specifikace | |



